Denne administrasjonsavgiften sikrer oppfølging av kjøpet til riktig florist. Den inkluderer godkjenning fra floristen og eventuelle påminnelser til floristen for å godkjenne bestillingen. Avgiften dekker også kundestøtte for blomsterkjøp.
En siste hilsen fra Bjørn Hermansen og Heidi Berentsen i Sagaveien 9 2026-05-31
Reidar Borgstrøm
2026-05-30
Kjære Per, eg har vore i Italia, og rokk ikkje bisetjinga di. Eg oppsøkte deg fyrste gong i 1969, då du hadde kontor i Fellesbygget, og eg ville ha råd og hjelp for å lesa alder på røyeotolittar frå Savalen. Etter det har vi hatt mykje med kvarandre å gjera, og ikkje minst mange hyggelege stunder og gode samtalar i Måltrostveien 12 og dei siste åra på Moer. Du serverte mange middagar, til og med sjølvfiska sjøaure frå Nord-Trøndelag. Du var sprek nesten til det siste. Ikkje mange på nær hundre år som kvar dag gjekk nokre km ute, mellom Moer og Måltrostveien. Du skal ha stor takk for eit langt venskap. Minna kjem til å leva!
Kjære Per! Takk for mange gode stunder og samtaler opp gjennom mange 10-år på Zoologisk museum. Du delte villig av din kunnskap om fisk, og for meg spesielt, tilbakeberegning av vekstforløp hos ferskvannsfisk. Du var her nr 1, en såkalt levende legende. Vi hadde også fine stunder i din hage, spesielt under pandemien. En tur til Hjerkinn med fluefiske i Horrtjønna var også stas. Turer etter sjøørret i Oslofjorden var alltid givende, selv om vi aldri fikk noe. Takk for reisen Per!
Kjære Per: Takk for gode minner helt tilbake til romjuls-selskapene hos familien Norderhus i Mosjøen rundt 1950-tallet. Lite visste vi da at vi ville bli kollegaer 35 år senere på Zoologisk museum i Oslo. Takk Per for et godt vennskap gjennom et langt liv.